Firany  zasłony karnisze rolety pościel  - sklep internetowy
Blog kategorie

Jak zamaskować rolety zewnętrzne

0
Jak zamaskować rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne, są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Mają wiele zalet! Chronią zarówno przed nadmiernym nagrzewaniem, jak i wychłodzeniem pomieszczenia. Ponadto zapewniają prywatność i są ochroną przed włamywaczami. Warto dla takich względów zdecydować się na rolety antywłamaniowe. Prezentują się one estetycznie, a dodatkowo zapewniają nam bezpieczeństwo. Jedyny problem, z jakim można się spotkać podczas montażu rolet - jest wygląd skrzyni rolety. Nie oznacza to, że nie można tego ukryć. Są na to sposoby - poznaj je już dziś!

Jak zamaskować rolety zewnętrzne? Pokaż!

Względy estetyczne, są dla nas bardzo ważne. Nie ma w tym nic dziwnego. Jest to jak najbardziej uzasadnione. Teren zewnętrzny ma również prezentować się efektownie, jak i pomieszczenia wewnątrz. Podobnie sprawa prezentuje się, przy roletach zewnętrznych - zależy nam na tym, aby je odpowiednio zamaskować. Nie jest to łatwe zadanie. Nie zawsze jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić sami. Jeśli zależy nam na tym, aby roleta zewnętrzną prezentowała się idealnie, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Maskowanie rolety zewnętrznej uzależnione jest od tego, czy montaż był natynkowy czy podtynkowy. Obecnie na rynku można spotkać rolety zewnętrzne, które występują w ciekawej kolorystyce, co sprawia, że nie zawsze wymagają maskowania. Polecanym sposobem maskowania rolet - jest zastosowanie odpowiedniego gzymsu elewacyjnego, który jest wykonany ze styropianu lub gipsu. Zastanów się jednak, czy warto podejmować takie prace na własną rękę!

Obróbka okien styropianem!

Okno to część wyposażenia pomieszczenia, która ma wpływ na to, jak prezentuje się wnętrze. W końcu w oknie ma znajdować się firanka, zasłona czy roleta - są one ważnymi ozdobami. Przypilnuj dokładnie, jak wygląda wymiana Twojego okna! To od tego będzie też zależeć, jaki będzie efekt końcowy.

Decydując się wymianę okna w większości zleceń, zamawia się nie tylko montaż, demontaż, ale również wykończenie. Jednak podczas dużego remontu - nie zawsze możemy pozwolić sobie na tę usługę. Czy jest możliwa obróbka okna styropianem na własną rękę? Odpowiedź na to pytanie - nie jest jednoznaczna. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych umiejętności i tego, czy sobie poradzimy z tym zadaniem. Jeśli już zdecydowałeś się na ten krok - przeczytaj nasz poradnik - może zmienisz zdanie!

Polecane produkty

Obróbka okna - wybierz odpowiedni styropian!

Wymiana okien w domu jest bardzo ważną kwestią. Eksperci twierdzą, że przez okna dochodzi nawet do 25 % strat energii cieplnej. Przy wymianie okna bardzo ważna jest również obróbka. Jeśli będzie wykonana w sposób nieodpowiedni, okno nie będzie w 100 % spełniać swojej funkcji. Może wówczas powstać liniowy mostek termiczny. To strefa, którą trzeba zabezpieczyć w sposób prawidłowy. W innym przypadku utrata ciepła nie zminimalizuje się pomimo nowych okien. Dlatego wybór styropianu, który będzie dedykowany do naszych okien, jest tutaj kluczowy. Nie warto zatem dokonywać zakupu bez pomocy ekspertów. My polecamy zdecydowanie powierzyć zadanie osobom, które potrafią wykonać tę czynność.

Ocieplenie rolet zewnętrznych - pokaż!

Rolety zewnętrzne chronią przed włamaniem, jak i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zapewniają dodatkowy komfort - chodzi tutaj głównie o prywatność. Aby jednak osiągnąć oczekiwany efekt wizualny, jak i praktyczny - należy odpowiednio zadbać o ocieplenie rolet zewnętrznych. To ochroni jest przed chłodem!

Eksperci twierdzą, że ocieplenie rolet zewnętrznych można wykonać styropianem lub styrodurem. Z zauważonych prac wynika, że ta druga opcja przynosi lepsze rezultaty. Styrodur osiąga bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dzięki temu, że ma twardą, nienasiąkliwą strukturę. Styropian od wielu lat jest dedykowany do ocieplenia rolet zewnętrznych, gdyż występuje w grubości 2 centymetrów. Z tego też powodu jest wybierany przez firmy, które specjalizują się w ocieplaniu rolet.

Rolety zewnętrzne - bogaty wybór!

Ocieplenie rolet zewnętrznych, nie jest łatwym zadaniem. Czy warto jest ryzykować? Nieodpowiednie zabezpieczenie może sprawić, że roleta nie będzie spełniać swoich funkcji.. Zakup rolet to inwestycja na lata. Nie wybieraj zatem przypadkowych - poznaj naszą ofertę. Obejmuje ona m in:

  1. rolety zewnętrzne
  2. rolety wewnętrzne
  3. napędy do rolet wewnętrznych
  4. firany i zasłony.

Proponujemy Ci również pomoc ekspertów podczas dokonywania zakupów. odwiedź nas już dziś!

Ocieplenie styropianem przy oknach - sprawdź, co jest ważne?

Obecnie budowane domy mają ściany zewnętrzne dwuwarstwowe, w których mur z bloczków ocieplony jest styropianem. Popularność tej technologii jest bardzo wysoka. Czy oznacza to, że nie ma potrzeby ocieplać dodatkowo przestrzeni wokół okien? Wszystko uzależnione jest od tego, czy dana firma nie popełniła błędu, co się jednak zdarza! Jeśli tak się zdarzyło - musimy wykonać tę usługę, aby nie tracić ciepła. Ocieplenie tych ścian najlepiej jest wykonać przez firmę, do której mamy pełne zaufanie. Ważne jest również, aby wybierać jedynie materiały od jednego producenta. Mamy wówczas pewność, że dokonujemy inwestycji na lata!

Ocieplenie na własną rękę - czy warto ryzykować?

Jeśli już postanowiliśmy wykonać ocieplenie wokół okien na własne ryzyko - ważne jest, aby pamiętać o kilku ważnych zasadach. Poza tymi, które już wcześniej Ci wskazaliśmy - kluczowa jest szczelność w sferze okno - ściana. Możemy ją uzyskać stosując specjalne taśmy na połączeniu. Na rynku znajduje się taśmy, które ułatwią Ci wykonanie tego zadania. Tylko teraz od Ciebie zależy, czy chcesz to wykonać samemu! My odradzamy!

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium