Firany  zasłony karnisze rolety pościel  - sklep internetowy
Blog kategorie
Nasze propozycje
Żaluzja bambusowa 50 mm do kuchni w rozm. 120 x 156 cm, Na wymiar
Żaluzja bambusowa 50 mm do kuchni w rozm. 120 x 156 cm, Na wymiar
881,50 zł 793,35 zł
szt.
Żaluzje fasadowe elektryczne w rozm. 140x160 cm podtynkowe C80
Żaluzje fasadowe elektryczne w rozm. 140x160 cm podtynkowe C80
2 565,22 zł 2 308,70 zł
szt.
Tkanina samoprzylepna SQUID szer. 65 cm kol. Bone
Tkanina samoprzylepna SQUID szer. 65 cm kol. Bone
162,00 zł 145,80 zł
mb.
Roleta w kasecie aluminiowej rozm. 100x200 cm RM45 w biurze
Roleta w kasecie aluminiowej rozm. 100x200 cm RM45 w biurze
633,96 zł 570,56 zł
szt.
Roleta materiałowa zewnętrzna screen od wiatru na wymiar 390x270 cm
Roleta materiałowa zewnętrzna screen od wiatru na wymiar 390x270 cm
8 672,40 zł 7 805,16 zł
szt.
Żaluzja drewniana 70 mm z napędem bateryjnym w rozm. 130x230 cm Na wymiar
Żaluzja drewniana 70 mm z napędem bateryjnym w rozm. 130x230 cm Na wymiar
3 427,38 zł 3 084,64 zł
szt.
Żaluzja plisowana na wymiar 120x200 cm z napędem bateryjnym
Żaluzja plisowana na wymiar 120x200 cm z napędem bateryjnym
3 147,12 zł 2 832,41 zł
szt.
Żaluzja drewniana 50 mm w wersji LIGHT rozm. 160x160 cm na wymiar
Żaluzja drewniana 50 mm w wersji LIGHT rozm. 160x160 cm na wymiar
1 005,48 zł 904,93 zł
szt.

Jak zamontować karnisz. Praktyczne porady

0
Jak zamontować karnisz. Praktyczne porady

Zwiewne firanki przy kuchennym oknie, długie sięgające do ziemi firany czy nawet zasłony są w stanie sprawić, że kuchnia, salon, sypialnia, a nawet łazienka zmienią się nie do poznania i zyskają zupełnie nowy charakter i nieco więcej przytulności. Aby jednak było to możliwe do zrealizowania, niezbędny jest zawieszony nad oknem karnisz. Obecnie oferta rynkowa jest tak bogata, że dobranie właściwego modelu do wystroju wnętrz nie sprawia najmniejszych problemów. O wiele bardziej problematyczne może okazać się to, jak zamontować karnisz. Nie wiesz, jak to zrobić, i obawiasz się, że niezbędna będzie pomoc złotej rączki? Niekoniecznie. Zanim sięgniesz po słuchawkę telefonu, aby zamówić usługę, przeczytaj nasz artykuł. Kto wie, może pomoc z zewnątrz okaże się zbędna.

Jak zamontować karnisze i jakie są ich rodzaje?

Zanim jednak przystąpimy do samego montażu, na początek warto sprawdzić, jakie rodzaje karniszy są dostępne na rynku. Na początek przyjrzyjmy się szynom sufitowym, które zaliczają się do produktów nowoczesnych. Nie bez znaczenia jest przede wszystkim ich długość, mamy bowiem do czynienia z modelem, który rewelacyjnie spisuje się przy większych oknach. To znakomite rozwiązanie z tego względu, że długość karnisza eliminuje konieczność stosowania dwóch mniejszych karniszy. A to z kolei pozwala na zawieszenie bardzo długiej firanki i nie wiąże się z koniecznością cięcia jej na dwie części. Ta opcja sprawdzi się między innymi w przypadku większych pomieszczeń, w których jeden karnisz okazałby się niewystarczający, a dwa mogłyby zajmować dużo miejsca i nie prezentować się zbyt efektownie. Jak zamontować karnisz szynę? Samo słowo „szyna” kojarzy się z czymś, co nie wiąże się z prostym montażem. Zanim jednak wydamy ostateczny osąd, prześledźmy montaż karnisza szyny krok po kroku.

Polecane produkty

Dowiedz się, jak montować karnisze szyny PCV

Na początek zajmiemy się modelem PCV i wyjaśnimy, jak zamontować karnisz tego typu. Zaznaczmy, że ten element wystroju wnętrz nie zajmuje wiele miejsca i nie jest aż tak bardzo widoczny jak tradycyjne karnisze, ponieważ jest przytwierdzony do sufitu. Na początku należy oczywiście wyznaczyć właściwe miejsce, w którym odbędzie się nasze mocowanie karnisza do sufitu. Po wybraniu go przygotujmy wiertarkę i kołki. To pierwsze urządzenie posłuży nam oczywiście do wywiercenia w suficie dziur, w których umieścimy kołki. Aby wywiercić dziurki w odpowiednich miejscach, warto posłużyć się poziomicą, a także mieć pod ręką ołówek czy nawet linijkę. Ponieważ w przypadku źle wyznaczonych miejsc do wiercenia będziemy zmuszeni wywiercić nowe i pozostawić stare, które na pewno nie będą sprawiać przyjemnego wrażenia. Po przytwierdzeniu kołków wystarczy zawiesić na nich szynę i mocowanie karnisza do sufitu gotowe.

Modele aluminiowe – jak zawiesić karnisz tego typu?

Poza modelami PCV obecnie dostępne są także szyny aluminiowe, które można nawet ciąć, a następnie łączyć w odpowiadający nam sposób. To rozwiązanie polecamy przede wszystkim do pomieszczeń, które nie odznaczają się przeciętną wielkością. Jak zamontować karnisz szynę aluminiową? W tym przypadku sprawa wygląda podobnie jak z modelem z PCV. Zaznaczamy miejsca, w których należy wywiercić otwory, po czym wprowadzamy do ich wnętrz kołki. Niezwykle istotne staje się jednak to, aby zachować jednakową odległość zarówno między uchwytami, jak i między kołkami. Najlepiej, jeśli odległości te będą mieścić się w granicach od 50 do 70 centymetrów. Niekiedy mamy do czynienia z dłuższymi odcinkami. Na przykład wówczas, gdy chcemy zawiesić modne firanki na szynie biegnącej wzdłuż dwóch wielkich okien umieszczonych na jednej bardzo długiej ścianie czy nawet na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach. Wówczas przyda nam się praktyczny łącznik, dzięki któremu połączenie dwóch szyn ze sobą nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Za jego sprawą mocowanie karnisza do sufitu będzie równe, a przesuwanie żabek z jednej szyny na drugą nie będzie stanowić problemu.

Jak zawiesić karnisz, aby zapewnić sobie prywatność za pomocą zasłony i firanki?

Nie wszystkim odpowiada tylko jedna szyna, tym bardziej że dzisiejsze możliwości aranżacyjne są ogromne. Bywa też oczywiście, że nie wystarczy nam tylko zawieszenie zasłony, ponieważ nie ochroni nas ona przed spojrzeniami z zewnątrz, zwłaszcza nocą lub wieczorem, kiedy chcemy zapalić światło. W takim wypadku niezbędna okazuje się dodatkowa osłona w postaci zasłon. A to pociąga za sobą konieczność zamontowania drugiej szyny. Jak montować karnisze w parze, a więc dwie szyny sufitowe? Identycznie jak jedną. Należy jednak dokładnie zaznaczyć przy tym punkty, w których wywiercimy dołki, tak aby oba karnisze zostały umieszczone obok siebie, idealnie prosto. Co istotne, podczas wyznaczania odległości karnisza od ściany należy wziąć pod uwagę szerokość parapetu, a także kaloryfera. Tak aby zawieszona firanka nie nakładała się na niego, ale aby wisiała, zakrywając te elementy. Należy też zwrócić uwagę na to, aby zasłonka nie dotykała ściany. Radzi się, aby odległość między szyną a ścianą wynosiła od 10 do 20 centymetrów, przy czym nawet przy przyjęciu tych wymiarów konieczne jest wzięcie pod uwagę wyżej wspomnianych elementów. Nie jest też zalecane wiercenie otworów zbyt blisko ściany, także z tego względu, że proces zawieszania materiału na żabkach czy agrafkach będzie utrudniony.

Montaż karniszy ściennych – nie taka trudna sprawa

Skoro wiemy już, jak zamontować karnisz sufitowy, pora zająć się wersjami ściennymi. Zaliczają się do nich karnisze metalowe oraz drewniane. Te pierwsze cechują się znakomitą wytrzymałością, a także tym, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawieszać na nich grube, ciężkie zasłony czy nawet zasłony zaciemniające, w towarzystwie firan. Na uwagę zasługują ich dekoracyjne końcówki, które robią niesamowite wrażenie i które, podobnie jak kolor, można dopasować do stylu wnętrza. Podobnie rzecz ma się z wersjami drewnianymi. Przy czym są one stosowane w pomieszczeniach o innymi wystroju. Sprawdzą się chociażby ze stylem klasycznym czy rustykalnym, ale oczywiście możliwości jest nieskończenie wiele. Szczególnie dobrze będą też prezentować się w większych pomieszczenia, gdyż posiadają tendencję do optycznego pomniejszenia, a jednocześnie są w stanie dodać wnętrzu przytulności. Ale przejdźmy do punktu głównego, czyli do tego, jak montować karnisze ścienne.

Mocowanie karnisza do ściany lub ramy okna bez pomocy fachowca

Jak zamontować karnisz do ramy okna? Do tej czynności, podobnie jak przy poprzedniej, również konieczne będą ołówek, poziomica i linijka, za pomocą których odmierzymy odległość między karniszem a górną krawędzią okna, która powinna wynosić minimum pięć centymetrów. Natomiast odległość między uchwytami a bocznymi krawędziami okna powinna mierzyć minimum 20 centymetrów. W przeciwnym wypadku może wystąpić problem z otworzeniem okna. Karnisz można zamontować również do ściany i w tym wypadku także należy mieć na uwadze to, aby firanka nie stykała się z parapetem czy z kaloryferem. Zaznaczamy dwa miejsca w rogach okna lub na ścianie, pamiętając o tym, aby odległość z każdej strony była równa. Następnie wykręcamy miejsca na kołki, przykładamy wsporniki i przykręcamy. Teraz wystarczy już tylko założyć karnisz i gotowe. Dowiedz się także, jak dobrać odpowiednie zasłony.

Komentarze do wpisu (0)

Artykuły blogowe
wpis
Dekoracje okienne na wymiar – jaki efekt możesz osiągnąć?

Okna to nie tylko źródło światła w Twoim domu, ale także kluczowy element, który wpływa na całościowy charakter wnętrza. Choć mogą się wydawać jedynie praktycznym fragmentem domu, z właściwie dobraną dekoracją stają się prawdziwą ozdobą. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na dekoracje okienne na wymiar – dostosowane dokładnie do rozmiarów, stylu oraz indywidualnych potrzeb mieszkańców. Ale jaki efekt możesz dzięki temu osiągnąć? Czy warto inwestować w spersonalizowane rozwiązania? W tym artykule przyjrzymy się zaletom dekoracji na wymiar, podpowiemy, jakie możliwości dają Ci współczesne technologie oraz jakie trendy panują w dekoracjach okiennych.

wpis
Jak ułożyć poduszki na łóżku i kanapie?

Układanie poduszek na łóżku czy kanapie może wydawać się błahą czynnością, a jednak ma ogromne znaczenie dla estetyki i atmosfery wnętrza. Sypialnia i salon to miejsca, w których spędzasz większość swojego czasu w domu. Właściwie ułożone poduszki mogą nie tylko dodać wyrafinowania Twojemu wnętrzu, ale również wpłynąć na Twoje samopoczucie i komfort. Zastanawiałeś się kiedyś, ile razy wchodziłeś do pokoju hotelowego i podziwiałeś perfekcyjnie ułożone poduszki? Albo przeglądałeś katalogi wnętrzarskie zachwycając się piękną aranżacją kanapy? Ten artykuł pokaże Ci, jak osiągnąć podobny efekt w domowym zaciszu, krok po kroku wprowadzając Cię w świat poduszek, ich układania oraz tajników dekoracji wnętrz.

wpis
Czarno-białe wnętrze – jakie dodatki?

Czarno-białe wnętrza od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników designu. Stanowią synonim elegancji, prostoty oraz ponadczasowego stylu. Jednak to nie same kolory, ale właściwie dobrane dodatki decydują o tym, czy przestrzeń jest przytulna, nowoczesna czy pełna charakteru. W erze minimalizmu i zwracania uwagi na każdy, nawet najdrobniejszy detal, odpowiednie akcesoria w czarno-białym wnętrzu stają się kluczem do stworzenia spójnego i efektownego obrazu przestrzeni. W tym artykule zajmiemy się tym, jakie dodatki najlepiej komponują się z monochromatyczną estetyką, a także podpowiemy, jak za pomocą małych zmian nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium