Firany  zasłony karnisze rolety pościel  - sklep internetowy
Blog kategorie

Jak złożyć prześcieradło z gumką w kostkę?

0
Jak złożyć prześcieradło z gumką w kostkę?

Prześcieradła z gumką w ostatnich czasach stały się niezwykle popularne przede wszystkim z uwagi na swoje niezrównane zalety. Dostępne na rynku modele frotte czy z jerseyu sprawdzają się w przypadku osób dorosłych oraz dzieci i pod tym względem z pewnością nie różnią się od zwykłych prześcieradeł. Ich wyjątkowość sprowadza się do na pozór niewiele znaczącego elementu, jakim jest wszyta w tunel i niewidoczna na zewnątrz gumka. Dzięki niej materiał perfekcyjnie przylega do powierzchni materaca, nie zsuwając się z niego nawet podczas niespokojnego snu. Wersja z gumką odznacza się również tym, że założenie jej na materac przebiega bardzo szybko. Nieco więcej kłopotów może sprawić składanie prześcieradeł z gumką. Ale nawet z tym zadaniem jest w stanie poradzić sobie nie tylko niejedna pani, ale nawet niejeden pan domu.

Składanie prześcieradła z gumką – skomplikowane, ale wykonalne

Jak się składa prześcieradło z gumką, aby prezentowało się równie dobrze jak kołdra czy poduszki? To pytanie często zadają sobie nie tylko klientki, które po raz pierwszy mają do czynienia z tego typu bielizną pościelową, ale również panie, które stosują ją na co dzień, lecz mimo to brak im czasu, aby znaleźć w poradnikach odpowiedni sposób na składanie tego typu prześcieradeł. Doskonale wiemy, że składanie prześcieradeł tradycyjnych nie jest niczym skomplikowanym. Po prostu składamy je w równą, płaską kosteczkę, która zajmuje w szafie niewiele miejsca. Tymczasem, kiedy pada pytanie: Jak się składa prześcieradło z gumką?, znalezienie właściwego rozwiązania nie jest tak proste. Pojawia się wówczas dylemat, którego nie jesteśmy w stanie rozwiązać. Jednak na wszystko znajdzie się rada. Wystarczy tylko postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby móc pochwalić się idealnie złożoną bielizną pościelową z gumką.

Polecane produkty

Jak wygląda, krok po kroku, składanie prześcieradła z gumką?

Na początek równo rozkładamy prześcieradło na dużej powierzchni, a więc na powierzchni większej od samego prześcieradła, tak aby żaden fragment z niej nie spadał. Należy pamiętać, że powinno ono być rozłożone w taki sposób, żeby na wierzchu była widoczna nie część wierzchnia, ale lewa strona z brzegami. Następnie jeden z dłuższych brzegów składamy, ale nie tak, by zrównał się z drugim brzegiem, lecz w taki sposób, by sięgał do połowy drugiej części prześcieradła. W kolejnym etapie część pierwszą, czyli tą, którą odwróciliśmy na prawą stronę, wsuwamy pod brzegi drugiej części, a więc pod brzegi części widocznej od lewej strony. Aby brzegi wsunięte jeden w drugi wyprostowały się i aby materiał stał się bardziej gładki, chwytamy prześcieradło za rogi w miejscu zgięcia i strzepujemy. Tym sposobem materiał uzyska właściwą gładkość. Ale to jeszcze nie koniec składania prześcieradła z gumką.

Idealnie złożone prześcieradła z gumką – sposób na porządek w Twojej szafie

Po strzepnięciu prześcieradło ponownie układamy na tej samej powierzchni. Następnie łapiemy rogi krótszego brzegu i składamy materiał. Jednak nie do końca drugiego krótszego brzegu, ale tak, aby zakryte zostały dwie trzecie dłuższego brzegu, czyli aby jedna trzecia dłuższego brzegu z gumką pozostawała odkryta. Następnie składamy ową odkrytą część, otrzymując jeszcze mniejszy prostokąt, który po złożeniu na pół pozwoli nam na otrzymanie prostej kostki. Może się wydawać, że cały proces składania prześcieradła z gumką jest skomplikowany, ale wystarczy tylko trochę poćwiczyć i szybko dojdziemy do wprawy. Ponadto nabycie tej umiejętności sprawi, że w naszej szafie zapanuje porządek.

Poznaj sposób składania prześcieradła z gumką i spraw, aby w Twojej szafie zapanował porządek

Opanowanie metody na składanie prześcieradła z gumką w kostkę to również sposób na to, aby nasza bielizna pościelowa prezentowała się po rozwinięciu odpowiednio gładko i aby nie wymagała prasowania. Jeśli jeszcze nie korzystałaś z prześcieradła z gumką, koniecznie weź je pod uwagę podczas poszukiwania nowych modeli. Do wyboru jest tak wiele wersji, że podobnie jak w przypadku tradycyjnych prześcieradeł dobranie ich do stylu wnętrza czy koloru ścian nie stanowi żadnego problemu. Warto dobrać je, kierując się kolorystyką koca czy też poduszek. Obok prześcieradeł z frotte pojawiają się również niezwykle praktyczne wersje z jerseyu. Wybór jest tak ogromny, że zdecydowanie się na jeden model może okazać się prawdziwym dylematem. Skorzystaj też z naszych pozostałych porad. Dowiedz się między innymi, jak często powinno się zmieniać pościel.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium