Firany  zasłony karnisze rolety pościel  - sklep internetowy
Blog kategorie
Nasze propozycje
Żaluzja bambusowa 50 mm do kuchni w rozm. 120 x 156 cm, Na wymiar
Żaluzja bambusowa 50 mm do kuchni w rozm. 120 x 156 cm, Na wymiar
881,50 zł 793,35 zł
szt.
Żaluzje fasadowe elektryczne w rozm. 140x160 cm podtynkowe C80
Żaluzje fasadowe elektryczne w rozm. 140x160 cm podtynkowe C80
2 565,22 zł 2 308,70 zł
szt.
Tkanina samoprzylepna SQUID szer. 65 cm kol. Bone
Tkanina samoprzylepna SQUID szer. 65 cm kol. Bone
162,00 zł 145,80 zł
mb.
Roleta w kasecie aluminiowej rozm. 100x200 cm RM45 w biurze
Roleta w kasecie aluminiowej rozm. 100x200 cm RM45 w biurze
633,96 zł 570,56 zł
szt.
Roleta materiałowa zewnętrzna screen od wiatru na wymiar 390x270 cm
Roleta materiałowa zewnętrzna screen od wiatru na wymiar 390x270 cm
8 672,40 zł 7 805,16 zł
szt.
Żaluzja drewniana 50 mm w wersji LIGHT rozm. 160x160 cm na wymiar
Żaluzja drewniana 50 mm w wersji LIGHT rozm. 160x160 cm na wymiar
1 005,48 zł 904,93 zł
szt.

Minimalistyczne wnętrza – ciekawe propozycje

0
Minimalistyczne wnętrza – ciekawe propozycje

Styl minimalistyczny w dużej mierze opiera się na harmonii, prostocie, ergonomii oraz braku zbędnych dekoracji. Urządzenie pomieszczenia w tym nurcie wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać – łatwo osiągnąć efekt pustego wnętrza, który w żadnym wypadku nie jest pożądany.

Czym wyróżnia się minimalistyczne wnętrze?

Minimalizm to styl, który cechuje się oszczędnością detali i prostotą. Osoby, które urządzają wnętrze minimalistyczne, powinny postawić przede wszystkim na harmonię poszczególnych elementów wyposażenia, jasne barwy oraz dużą ilość wolnej przestrzeni. W minimalizmie warto zwrócić uwagę na każdy, nawet najdrobniejszy element wyposażenia i detal. W minimalistycznym wnętrzu nie powinny występować elementy, które mogą niepotrzebnie rozpraszać uwagę – nie ma tu miejsca na bibeloty, dodatki i zbędne dekoracje, a także kontrastowe kolory. Oto elementy, na które warto zwrócić uwagę, urządzając wnętrza minimalistyczne:

Kolory

W minimalistycznych wnętrzach stawia się przede wszystkim na neutralne, stonowane barwy, takie jak czerń, biel, szarość, beż i brąz. Zazwyczaj wykorzystuje się ich chłodne odcienie, które wprowadzają do wnętrza wrażenia ładu i harmonii, a jednocześnie optycznie je powiększają. Kolorystyka ta dotyczy nie tylko ścian, podłóg i mebli, ale także nielicznych dekoracji oraz zasłon i firan. Osoby, dla których taka kolorystyka jest zbyt mało urozmaicona, mogą ożywić ją, wprowadzając dodatkowy, wyrazisty kolor, który przełamie monotonię. Może on pojawić się pod postacią tekstyliów domowych: poduszek, koców i narzut.

Kształty

Styl minimalistyczny w dużej mierze opiera się na prostych kształtach – zastosowanie ma tutaj zasada mówiąca o tym, że im mniej, tym lepiej. Harmonię do wnętrza wprowadzają proste bryły, gładkie fronty, brak zdobień oraz jednolite powierzchnie. Osoby, które chcą w odpowiedni sposób wyeksponować proste formy elementów wyposażenia, mogą postawić na kolorystyczny kontrast – na tle białej ściany świetnie będą prezentować się meble w ciemniejszych kolorach i odwrotnie.

Materiały

Urządzając wnętrze minimalistyczne warto postawić na materiały, które wprowadzą do niego wrażenie surowości. Są to między innymi szkło, beton, metal i drewno. Chcąc stworzyć we wnętrzu nieco cieplejszy klimat, można postawić na dodatki w słonecznych barwach – żaluzje, firany lub zasłony.

Najwyższa jakość

W minimalistycznym stylu bardzo ważne jest, by stawiać na najwyższą jakość zastosowanych sprzętów i materiałów. Minimalistyczne wnętrze zachwyca bowiem nie tylko estetyką, ale także dopracowaniem w najmniejszym detalu oraz precyzją wykonania. Pomimo tego, że jest dość surowe, sprawia eleganckie, niemal luksusowe wrażenie.

Funkcjonalność przede wszystkim

Osoby, które chcą urządzić minimalistyczne wnętrze, muszą pamiętać o tym, że w nurcie tym bardzo liczy się funkcjonalność przedmiotów. Nie warto dokonywać zakupu zbędnych rzeczy pod wpływem chwilowego kaprysu – w ten sposób można zagracić przestrzeń i sprawić, że stanie się ona zwyczajnie mało funkcjonalna.

Przy zakupach do minimalistycznego wnętrza należy dokładnie trzymać się planu – zastanawiając się, czego tak naprawdę się potrzebuje.

Surowa forma i prostota stylu minimalistycznego nie oznacza wcale, że jest on pozbawiony ozdób. Także i w tego typu wnętrzach pojawiają się różnego rodzaju dodatki i tekstylia, jednak zazwyczaj są one doskonale przemyślane i bardzo nieliczne.

Ograniczenie liczby przedmiotów w minimalistycznym wnętrzu pozwala wyeksponować te, które są w nim obecne. Każdy detal staje się widoczny, a to ze względu na dużą przestrzeń, którą ma dookoła siebie.

Dlaczego minimalizm?

Projektanci wnętrz zgodnie twierdzą, że minimalizm to nurt, który ma pozytywny wpływ na ludzkie samopoczucie. Stawiając jedynie na najważniejsze przedmioty w danym pomieszczeniu, można sprawić, że przestrzeń ta stanie się funkcjonalna, czysta, spokojna i harmonijna. Nad niewielką ilością rzeczy o wiele łatwiej jest zapanować i łatwiej można utrzymać porządek.

Przejrzysta i czysta przestrzeń ma bardzo duży wpływ na ludzkie samopoczucie. Kiedy każda rzecz w pomieszczeniu ma swoje miejsce, osobie w nim przebywającej o wiele łatwiej jest się skupić i staje się ona spokojniejsza. Nic więc dziwnego, że minimalizm to styl, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

FAQ

Jak zrobić minimalizm w domu?

Pierwszym krokiem do wprowadzenia minimalizmu do domu jest uporządkowanie przestrzeni i posegregowanie wszystkich posiadanych przedmiotów. Można podzielić je na te, które są bezwzględnie potrzebne, a także na te, bez których spokojnie można się obyć. Warto także usunąć niepotrzebne dekoracje, które tylko zagracają przestrzeń i wprowadzają do wnętrza wrażenie bałaganu. Gruntowne porządki to podstawa, jeśli chodzi o minimalizm w domu.

Jak mieć minimalistyczny pokój?

Urządzając minimalistyczny pokój trzeba zadbać o to, aby stał się on przestrzenią przestronną i spokojną. Powinny być w nim obecne wyłącznie niezbędne przedmioty i obiekty – nie ma tu miejsca na zbędne dekoracje i dodatki. To, co się liczy, to funkcjonalność i ergonomia. Nie bez znaczenia jest również dobór odpowiedniej kolorystyki. Chłodne, dominujące kolory można ocieplić barwami ciepłymi pojawiającymi się choćby na domowych tekstyliach.

Jak urządzić salon w stylu minimalistycznym?

Przy urządzaniu salonu w stylu minimalistycznym trzeba postawić na spokój, przestrzeń i porządek. Przede wszystkim – należy ograniczyć formy, kolory, ozdoby, zastępując je prostymi, geometrycznymi wzorami i funkcjonalnością. Domowy salon to miejsce, w którym zazwyczaj gromadzi się różnego rodzaju drobiazgi – tych bezwzględnie należy się pozbyć. Minimalistyczny salon wcale nie musi być bezosobowy i zimny – wnętrze można ocieplić optycznie przy pomocy miękkich tekstyliów, naturalnych materiałów, nielicznych, barwnych akcentów oraz odpowiednio dobranego oświetlenia. Nawet najmniejszy salon można urządzić w stylu minimalistycznym – sprytnym trikiem, który pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie, jest zawieszenie na ścianie dużych luster.

Komentarze do wpisu (0)

Artykuły blogowe
wpis
Jak urządzić pokój hotelowy?

Urządzanie pokoju hotelowego to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności i komfortu gości. W dzisiejszych czasach podróżujący oczekują nie tylko miejsca do spania, ale również przestrzeni, która będzie ich małą oazą, dającą poczucie relaksu po długim dniu pełnym atrakcji lub spotkań biznesowych. Właściwe zaprojektowanie pokoju może wpłynąć na opinie klientów i przyciągnąć ich do ponownego odwiedzenia danego hotelu. Jak zatem połączyć funkcjonalność z estetyką, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, dzieląc się sprawdzonymi poradami i trendami w urządzaniu pokoju hotelowego.

wpis
Jak urządzić bardzo mały pokój?

Żyjemy w czasach, gdzie przestrzeń staje się coraz bardziej cennym zasobem. Wiele osób mieszka w małych mieszkaniach, w zatłoczonych miastach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Czy w ciasnym pokoju nie możesz poczuć się komfortowo i swobodnie? Okazuje się, że odpowiedź na to pytania brzmi NIE! Urządzanie bardzo małego pokoju może być prawdziwą przygodą, która pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale również wyrazić siebie w sposób, o jakim nie śmiałeś nawet marzyć.

wpis
Jaka barwa światła do kuchni?

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu atmosfery każdego pomieszczenia. Szczególnie w kuchni, gdzie nie tylko przygotowujemy posiłki, ale także spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, odpowiedni wybór barwy światła może wpłynąć na nasze samopoczucie i funkcjonalność przestrzeni. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego w jednej kuchni czujesz się komfortowo i przytulnie, podczas gdy w innej czujesz się niemal jak w chłodnym laboratorium? Odpowiedź często tkwi w barwie światła. W tym artykule przyjrzymy się, jakie znaczenie ma barwa światła w kuchni, jakie są jej rodzaje oraz jak wybrać najlepszą opcję dla Twojego domu. Jeśli chcesz przekształcić swoją kuchnię, zaczynając od właściwego oświetlenia, doskonale trafiłeś!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD Pickup, automaty paczkowe, Żabka, Dino) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium