Firany zasłony karnisze rolety pościel - sklep internetowy
Blog kategorie

Masz problem z owadami , pajakami czy muchami - sprawdz jak się możesz przed nimi zabezbieczyć ...

0
Masz problem z owadami , pajakami czy muchami - sprawdz jak się możesz przed nimi zabezbieczyć ...

Moskitiery

 

Jakie mamy sposoby ochrony przed owadami?

Wiosenna aura sprzyja częstemu wietrzeniu, a takie warunki pogodowe sprzyjają mnożeniu się wszystkim uprzykrzającym nam żywot owadów. Od dawien, dawna próbujemy stosować różnorakie rozwiązania, dzięki którym chcemy odseparować się od wszelkiego rodzaju owadów, w tym tych najbardziej uciążliwych – komarów, meszek. Stosujemy różne rozwiązania: kremy, świece, kadzidełka, lampy odstraszające, ale w dalszym ciągu najefektywniejsza pozostaje siatka ochronna - Moskitiera. Otwarte okna to zaproszenie dla wszelkiej maści insektów.

 

        

 
Zamontowanie klasycznej siatki często bywa skomplikowane, a gotowe produkty z reguły są dostępne tylko w jednym, czasem  w dwóch rozmiarach, które nie zawsze możemy zastosować do naszych okien czy drzwi. Możemy oczywiście sami je przygotować, tworzą zaporę ochronną przeciw komarom i innym owadom stosując ogólnodostępne siatki wykonane 100% z poliestru. Niestety, jak pokazuje doświadczenie, włożona w taką pracę energia nie zapewnia nam funkcjonalnego rozwiązania. Wykonane ramki są często poszczerbione i niezbyt estetyczne. Na szczęście istnieją już gotowe nowoczesne rozwiązania, znacznie wygodniejsze, wykonywane na zamówienie, Moskitiery – to siatki, które są wykonane z wyjątkowo mocnego i trwałego materiału - włókna szklanego. Jest on odporny na czynniki atmosferyczne – temperaturę, promieniowanie UV oraz deszcz a co ważne, nie przyciąga brudu. Instalowane w otworach okiennych i drzwiowych, mające na celu ochronę przed insektami oraz nieczystościami. Możliwość doboru typu oraz kształtu moskitiery w zależności od funkcji oraz typu otworu okiennego pozwoli idealnie dobrać produkt zgodnie z jego przeznaczeniem. Zastosowanie moskitiery w żaden sposób nie przeszkadza w pracy rolet wewnętrznych oraz zewnętrznych. Nie ogranicza również widoczności w świetle okna. Wszystkie elementy, ramki wykonane są z aluminium, dzięki czemu moskitiera odporna jest na działanie warunków atmosferycznych, co gwarantuje trwałość na wiele lat użytkowania. Moskitiery można dostosować do wszystkich typów okien.
Moskitiera ramowa w oknie  

W wersji na sezon letni

Moskitiery doskonale sprawdzą się w oknach, które otwierane są wyłącznie w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza. Zamontowane już na początku wiosny doskonale spełnią swoją rolę aż do późnej jesieni. Po tym okresie należy moskitierę zdjąć, wyczyścić i przechować do następnego sezonu.

Najpopularniejsze z nich są moskitiery ramkowe. Takie moskitiery są wykonane z ramek aluminiowych, na które są naciągnięte siatki.

Moskitiera ramkowa montowana jest w prosty sposób do futryny okiennej przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. Ramka moskitiery na jej zewnętrznej stronie posiada specjalnie wyprofilowaną płetwę, która dodatkowo uszczelnia system, utrudniając insektom przenikanie do wnętrza pomieszczenia. Moskitiera ramkowa doskonale sprawdzi się w oknach, które otwierane są wyłącznie w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza. Dużą zaletą moskitiery ramkowej jest możliwość szybkiego wypięcia i wpięcia moskitiery przy pomocy uchwytów obrotowych.

Wprowadzany nowe rozwiązania - moskitiery ramkowe o nietypowych kształtach – półokręgi, wielokąty, trójkąty, trapezy.

 • Skuteczna ochrona przed owadami, insektami oraz opadami z drzew, krzewów i kwiatów,
 • Dostosowane do każdego rodzaju okien i drzwi,
 • Rodzaje moskitier: stałe - ramkowe okienne i drzwiowe
 • Profile moskitier dostępne w okleinach oraz w szerokiej gamie kolorów

Moskitiery można dostosować do dowolnego otworu okiennego i drzwiowego.

W wersji całorocznej

W wersji całorocznej doskonale sprawdzą się moskitiery otwierane, które można stosować zarówno do okien, jak i drzwi tarasowych.

W moskitierach otwieranych drzwiowych o znacznych wymiarach warto zwiększyć sztywność. W tym celu stosuje się futrynę wykonaną z zamkniętego profilu aluminiowego. Takie moskitiery znacznie wygodniej obsługiwać, gdy są wyposażone w tzw. „Kopniak” - element wykonany z blachy aluminiowej. Nie tylko zabezpiecza on moskitiery przed uszkodzeniem, ale również pozwala je otwierać lub domykać stopą.

 

moskitiera otwierana

Moskitiera otwierana stosowana zarówno do okien, jak również drzwi balkonowych, montowana jest za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Wyposażona jest w uchwyt do otwierania oraz magnesy trzymające moskitierę w pozycji zamkniętej, a także w uszczelkę szczotkową, która maksymalnie zabezpiecza pomieszczenie przed dostaniem się insektów i nieczystości z zewnątrz.

Dodatkowo zamontowane w moskitierze samozamykacze, automatycznie domykające otwartą moskitierę, podnoszą komfort użytkowania.

W celu poprawienia usztywnienia ramy drzwiowej w moskitierach otwieranych drzwiowych istnieje możliwość zastosowania futryny wykonanej z zamkniętego profilu aluminiowego.

 • Skuteczna ochrona przed owadami, insektami oraz opadami z drzew, krzewów i kwiatów,
 • Dostosowane do każdego rodzaju okien i drzwi,
 • Rodzaje moskitier: otwierane - okienne i drzwiowe,
 • Profile moskitier dostępne w okleinach oraz w szerokiej gamie kolorów z palety,
 • Możliwość zastosowania w moskitierach otwieranych samozamykaczy w zawiasach, podnoszących komfort użytkowania moskitiery.

Moskitiery można dostosować do dowolnego otworu okiennego i drzwiowego.

 

Inny typ stanową moskitiery rolowane. Są one dostępne w wersji poziomej i pionowej. Moskitiery w wersji rolowanej mogą być zintegrowane z roletą zewnętrzną. Warto je wybrać, gdy już na etapie budowy lub modernizacji domu decydujemy się na montaż rolet zewnętrznych. Tego typu moskitiery są rozwiązaniem bardzo praktycznym. Siatka jest ukryta w tej samej obudowie, co pancerz rolety i porusza się w tych samych, co pancerz prowadnicach - tyle, że podwójnych.

Moskitiera rolowana występuje w wersji poziomej oraz pionowej i stosowana jest zarówno do okien, jak również drzwi balkonowych. Wyposażona w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, który pozwala szybko rozwijać i zwijać siatkę do kasety, tworzy szczelny układ zatrzymujący insekty i nieczystości z zewnątrz.

 • Moskitiera rolowana w wersji pionowej stosowana jest najczęściej do okien. Po rozwinięciu siatka moskitiery mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz moskitiery daje możliwość płynnego nawoju siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.
 • Moskitiery rolowane, przesuwna w poziomie stanowi idealne zamknięcie dla okien balkonowych lub tarasowych. Blokowanie moskitiery przy pomocy taśmy magnetycznej pozwala łatwo i szybko rozwinąć i zwinąć roletę.


Warto zwrócić uwagę, iż wybrane typy rolet zewnętrznych mogą być wyposażone w moskitierę rolowaną. Ograniczenie jednak stanowi wymiar - maksymalna powierzchnia pancerza z moskitierą wynosi 2, 64 m2.

 • Skuteczna ochrona przed owadami, insektami oraz opadami z drzew, krzewów i kwiatów,
 • Dostosowane do każdego rodzaju okien i drzwi,
 • Rodzaje moskitier: rolowane - poziome i pionowe,
 • Profile moskitier dostępne w okleinach oraz w szerokiej gamie kolorów z palety,


Moskitiery można dostosować do dowolnego otworu okiennego i drzwiowego.

 

Innym typem moskitiery dedykowanej i sprawdzającej się dla dużych przeszklonych powierzchni jest moskitiera przesuwna. Warto się na nie zdecydować, gdy przy drzwiach tarasowych jest wystarczająco dużo miejsca na przesunięcie skrzydła (skrzydeł).

  moskitiera przesówana  

Moskitiera przesuwna doskonale sprawdzi się w dużych przeszklonych wnękach jak, balkony, tarasy, witryny, a także ogrody zimowe. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno lub dwutorowej. Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery - 2000 x 2500 mm. Dostępność sześciu typów moskitiery przesuwnej, a także dobór prowadnic w zależności od wysokości progu pozwoli idealnie dopasować produkt pod kątem jego funkcjonalności oraz miejsca montażu. Moskitiery dostosowane są do wszystkich typów okien i drzwi. Konstrukcja skrzydła nie ogranicza widoczności w świetle okna brak poprzeczki dzielącej skrzydło moskitiery.

Moskitiery polecane są szczególnie do pomieszczeń kuchennych, pokoi dziecięcych oraz obiektów położonych nad jeziorami i w pobliżu punktów handlowych.

 • Skuteczna ochrona przed owadami, insektami oraz opadami z drzew, krzewów i kwiatów,
 • Dostosowane do każdego rodzaju okien i drzwi,
 • Rodzaje moskitier: stałe - ramkowe okienne i drzwiowe, otwierane - okienne i drzwiowe, rolowane - poziome i pionowe,
 • Profile moskitier dostępne w okleinach oraz w szerokiej gamie kolorów z palety,


Moskitiery można dostosować do dowolnego otworu okiennego i drzwiowego.

 

Zupełna nowością na rynku jest moskitiera plisowana dedykowana do zastosowania w dużych przesuwnych oknach.

(Szerszy opis tego typu rozwiązania zostanie zamieszczony w późniejszym terminie).

 

Montaż i pielęgnacja

 

Pomiar oraz montaż moskitier najlepiej zlecić fachowcom, zamówić usługę w firmę, w której dokonaliśmy zakupu, niektóre modeli wymaga wiedzy i doświadczenia. Nietrudno jest zamontować moskitiery ramkowe. Ich założenie jest na tyle proste, że każdy może sobie z tym poradzić. Inaczej jest z moskitierami rolowanymi i przesuwnymi, których instalacja wymaga użycia umiejętności przy używaniu odpowiednich narzędzi.


Moskitiery są montowane na, zewnątrz, zatem brudzą się podobnie jak i okna. Co jakiś czas powinno się je, więc wyczyścić. Moskitiery ramkowe i przesuwne najlepiej zdjąć z okna lub drzwi tarasowych, umyć letnią wodą z dodatkiem mydła, a potem spłukać czystą wodą. Do mycia nie należy używać detergentów. Nie zdejmuje się moskitier rolowanych. Ich siatkę przed zabrudzeniem i warunkami atmosferycznymi chroni kaseta.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium