Blog kategorie

Funkcjonalne systemy szyn i karniszy

0
Funkcjonalne systemy szyn i karniszy

Systemy szyn i karniszy

Systemy szyn i karniszy to doskonały sposób na aranżację każdego wnętrza. Dzięki nim można swobodnie zawiesić firanki i zasłony, tworząc w ten sposób niepowtarzalną atmosferę w domu, w hotelu czy w restauracji. Do wyboru są klasyczne karnisze, szyny aluminiowe lub PCV oraz systemy nieco bardziej skomplikowane. Należą do nich na przykład systemy elektryczne. Wybór systemu tradycyjnego czy elektrycznego jest sprawą indywidualną, ponieważ oba są równie efektywne i sprawdzają się doskonale zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w pomieszczeniach przeznaczonych do użytku publicznego.

Tradycyjne karnisze wiążą się z koniecznością samodzielnego przesuwania poszczególnych fragmentów materiału w celu odsłonięcia lub zasłonięcia okien. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie w mieszkaniach, jednak w przypadku wielu dużych okien w restauracjach czy hotelach, może być to nieco uciążliwe. W takiej sytuacji warto zdecydować się na rozwiązania bardziej nowoczesne, jakimi są systemy szyn wyposażonych w sznurki, lub w napęd elektryczny.

System sznurkowy, czyli łatwe odsłanianie okien

Szyna sufitowa z napędem sznurkowym to rozwiązanie nowoczesne, a jednocześnie bardzo wygodne i funkcjonalne. Odsłanianie i zasłaniania okien wymaga jedynie pociągnięcia za sznurek, w ten sposób można odsunąć z okna całą tkaninę lub tylko dowolny jej fragment. Montaż sznurków z prawej lub lewej strony okna zależy wyłącznie od preferencji klienta. Sterowanie może odbywać się na jedną ze stron lub na obie, wtedy osiągniemy efekt rozsuwającej się na boki kurtyny.

Precyzyjny system zapewnia bezszelestne i płynne przesuwanie się tkaniny. Dodatkowo zastosowano rozwiązania uniemożliwiające splątanie się sznurka oraz jego wypadanie z szyny. Karnisz z napędem sznurkowym montowany jest do sufitu z wykorzystaniem odpowiednich uchwytów na szynę. System wyposażony jest w specjalne wózki umożliwiające całkowite zasłonięcie okna. Standardowa długość sznurka sterującego to 150 centymetrów, dzięki czemu można korzystać z niego wygodnie niezależnie od wzrostu.

Innowacyjne rozwiązania, czyli karnisze z napędem elektrycznym

Systemy z napędem elektrycznym cieszą się coraz większym zainteresowaniem, jest to zasługa  ich wyjątkowej funkcjonalności. Warto dodać, że są one produkowane nie tylko w połączeniu z szynami, ale także z karniszami o tradycyjnym kształcie. Inteligentny system pozwala na rozsunięcie zasłon i firanek na dowolną odległość. Wystarczy lekko pociągnąć tkaninę, a system „start - stop” pozwoli na ustalenie szerokości, na jaką rozsuną się zasłony. Dodatkowo opcję wyposażoną w pilot i cyfrowy wyświetlacz ścienny można zaprogramować tak, aby okna odsłaniały się lub zasłaniały o wybranej godzinie. W sytuacji braku zasilania można oczywiście odsłaniać i zasłaniać okna w tradycyjny sposób.

Nowoczesne karnisze sufitowe z wbudowanym systemem elektrycznym umożliwiają sterowanie zasłonami nawet z dość dużej odległości, a suwaki poruszają się płynnie i cicho. Estetyczna obudowa silnika sprawia, że nie zakłóca on w żaden sposób wystroju pomieszczenia. To niezwykle komfortowe rozwiązanie sprawdza się zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w hotelach czy restauracjach. Zasłonięcie bądź odsłonięcie okien nie wymaga podchodzenia do nich, wszystko odbywa się automatycznie. Ten sposób obsługi dekoracji okiennych docenią zwłaszcza właściciele bardzo dużych okien zajmujących całą ścianę. Wystarczy nacisnąć guzik, a zasłony lub firanki przesuną się na wymagane miejsce.

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 250,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium