Blog kategorie

Jakie szyny wybrać do wnęk?

0
Jakie szyny wybrać do wnęk?

Sprawdzone szyny do wnęk?

Nowoczesne hotele i restauracje to często nietypowe projekty, w których znajdziemy pomieszczenia różnego kształtu. Obok klasycznych pokojów na planie kwadratu czy prostokąta mamy także takie, w których pojawiają się wnęki, wykusze czy zaokrąglone kąty. To wszystko sprawia, że wnętrza prezentują się w niebanalny sposób, jednak wymagają szczególnej uwagi przy ich aranżacji. Chcąc podkreślić wyjątkowy design pomieszczenia, warto wybrać dekoracje, które w tym pomogą. Najczęściej wnęki pojawiają się przy drzwiach i oknach.

Okna umieszczone we wnęce mogą być prawdziwą ozdobą pomieszczenia, należy jednak zaaranżować je w odpowiedni sposób. Zawieszenie zasłon czy firanek na klasycznym karniszu, czy szynie może całkowicie zasłonić wnękę, zamiast ją wyeksponować. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą szyny aluminiowe, proste lub gięte, można je perfekcyjnie dopasować do każdej wnęki okiennej, niezależnie od jej kształtu i rozmiaru. 

Elegancka aranżacja okna we wnęce

Wnęki okienne często utrudniają aranżację okna, jednak stosując odpowiednio dobrane szyny sufitowe można z wnęki lub wykusza uczynić prawdziwą ozdobę pokoju. Głębokość wnęki może utrudnić montaż standardowego karnisza ściennego, zwłaszcza gdy jej elementy znacznie wystają poza płaszczyznę ściany. Wtedy zastosowanie szyny sufitowej pozwala na zawieszenie firan i zasłon w wybranej odległości od parapetu. W ten sposób można podkreślić ten niebanalny element wystroju. Szyny zajmują mało miejsca, a ich wygląd w żaden sposób nie wpływa na aranżację pomieszczenia. Poza tym często są ukryte pod warstwą tkanin. Jest to więc rozwiązanie dużo wygodniejsze niż klasyczne karnisze.

Standardowy karnisz zawieszony nad wnęką okienną spowoduje, że pokój ulegnie optycznemu zmniejszeniu. Natomiast zawieszenie firanki na szynie dopasowanej wymiarem do wnęki zapobiegnie takiemu wrażeniu. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się przy wnękach o różnym kształcie, także półokrągłym. W naszym sklepie można zlecić gięcie szyny aluminiowej pod wybranym kątem. W ten sposób możesz mieć szynę do wnęki dostosowaną perfekcyjnie do indywidualnych potrzeb.

Uniwersalne szyny do wnęk

Niewielkie wnęki to przestrzenie trudne do zagospodarowania, czasami zostawia się je jako miejsce do wieszania dekoracji czy ustawienia fotela lub toaletki Jednak w przypadku większej wnęki warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem jako na przykład garderoby. Montaż drzwi nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ skutkowałoby to zmniejszeniem powierzchni pokoju. Dlatego świetnym pomysłem będzie zawieszenie lekkich zasłon lub paneli zamocowanych na szynach sufitowych.

Szyny do wnęki pozwolą na zastąpienie klasycznych drzwi za pomocą powieszonego na nich materiału. To nie tylko rozwiązanie funkcjonalne, ale także estetyczne. Zasłonięcie wnęki poprawi kształt pokoju, a odpowiednio dobrana tkanina będzie stanowiła dodatkową dekorację pomieszczenia. Szyny aluminiowe są odporne na korozję, można ich więc użyć także do zagospodarowania wnęki w łazience. Zamiast tradycyjnej kabiny łazienkowej można wykorzystać zasłonę prysznicową, powieszoną na szynie. To rozwiązanie sprawdzi się bardzo dobrze w niewielkich łazienkach, w których kabina, a nawet same drzwi prysznicowe, zajmowałyby zbyt wiele miejsca. Wyposażając hotel, a także mieszkanie prywatne, w którym znajdują się wnęki różnego rodzaju, warto pamiętać, że istnieją sposoby na niebanalne wykorzystanie tego detalu architektonicznego.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 250,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium