Firany  zasłony karnisze rolety pościel  - sklep internetowy
Pokaż filtry
Schowaj filtry

Rolety skutecznie ochraniają nas przed nasłonecznieniem i nadmiernie nagrzanymi pomieszczeniami. Pozwalają także na poczucie intymności, a dzięki zastosowaniu ciekawych materiałów i kolorów nadają wnętrzu indywidualny charakter. Rolety pełnią jednak funkcję nie tylko ozdobną, powinny więc być wygodne w użytkowaniu. Producenci rolet cały czas wprowadzają do swoich ofert innowacje. Takim udogodnieniem są na pewno rolety wolnowiszące elektryczne. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego warto je mieć u siebie? Sprawdź u nas!

  • promocja
  • promocja
Roleta elektryczna wewnętrzna w rozm. 260x200 cm RM55
Producent: Anwis
Cena: 2 292,95 zł 2 547,72 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Rolety wolnowiszące elektryczne – zalety

Tradycyjne rolety posiadają klasyczne sterowanie mechaniczne. W takich systemach rolet wewnętrznych producenci najczęściej wykorzystują taśmy, odpowiednie sznurki lub koraliki. Rolety zewnętrzne natomiast są podnoszone za pomocą klasycznej zwijarki z korbą. Aby więc zwinąć roletę, konieczne jest podejście do niej i zrobienie tego osobiście. Jest to nie tylko niewygodne, ale również mało ekonomiczne. W momencie bowiem gdy zapomnimy zasłonić rolety latem, mieszkanie bardzo mocno się nagrzeje.

Sterowanie elektryczne jest więc rozwiązaniem, które pozwala na uniknięcie kłopotu z podnoszeniem osłon zewnętrznych, które mogą być dość ciężkie. Ale pomaga także przy zwijaniu lekkich rolet wewnętrznych. Jak wspomniano, jest to uciążliwe również, gdy podnosimy i opuszczamy rolety wiele razy w ciągu dnia. Systemy elektryczne pozwalają na podniesienie i opuszczanie rolet jednym kliknięciem lub za pomocą wciśnięcia włącznika zamontowanego na ścianie. I choć rolety z automatycznym sterowaniem jeszcze kilka lat temu sporo kosztowały, to teraz są już dostępne niemal dla każdego.

Rolety wolnowiszące elektryczne – rodzaje stosowanych napędów

Największą popularnością cieszą się niezmiennie rolety sterowane za pomocą silnika elektrycznego, który użytkownik obsługuje za pomocą przycisków zamontowanych w ścianie. Rodzaj takiego silnika powinno się dobierać na podstawie masy i powierzchni zamontowanej osłony. W nowoczesnych roletach możemy spotkać silniki z krańcówką elektroniczną, których zaletą jest to, że osłona zatrzymuje się po napotkaniu przeszkody mechanicznej. Dzięki temu zabezpieczeniu roleta nie zniszczy się, napotkawszy, np. wysokie zaspy śnieżne.

Na rynku coraz popularniejsze stają się również rolety sterowane bezprzewodowo, najczęściej za pomocą pilotów. Do sterowania wykorzystują one fale radiowe, a opcja ta popularna jest nie tylko w przypadku rolet wolnowiszących elektrycznych zewnętrznych, ale także wewnętrznych. Do rolet wewnętrznych nadają się również niewielkie siłowniki na baterie i akumulatory. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ akumulator należy ładować raz na około 6 miesięcy, a nie potrzebuje ono podłączenia do sieci energetycznej. Rolety sterowane zdalnie można zaprogramować, by otwierały się i zamykały o konkretnej godzinie, co znacząco ułatwia termoregulację pomieszczeń.

Rolety wolnowiszące elektryczne – dobre zarówno do mieszkań, jak i domów

Chociaż jakiś czas temu mechanizm elektrycznych rolet uważano za drogi i zbędny, to teraz jest właściwie podstawą systemów inteligentnego sterowania domem. Rolety wolnowiszące elektryczne przestały być już bardzo drogie i coraz więcej osób może sobie na nie teraz pozwolić. Wykorzystanie w swoim domu rolet sterowanych elektrycznie jest niezwykle wygodne i funkcjonalne, warto więc zastanowić się poważnie nad instalacją takich systemów również u siebie. Niezależnie od tego, czy posiadasz mieszkanie, czy mieszkasz w domu, zalety, jakie daje posiadanie takich rolet, rekompensują wszystkie poniesione koszta. To, na co warto zwrócić uwagę przy kupnie takich systemów, to firma, której systemy zainstalujemy. W naszym sklepie Magdalena24.pl znajdziesz tylko produkty renomowanych producentów. Sprawdź sam!

Artykuły blogowe
wpis
Jak urządzić pokój hotelowy?

Urządzanie pokoju hotelowego to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności i komfortu gości. W dzisiejszych czasach podróżujący oczekują nie tylko miejsca do spania, ale również przestrzeni, która będzie ich małą oazą, dającą poczucie relaksu po długim dniu pełnym atrakcji lub spotkań biznesowych. Właściwe zaprojektowanie pokoju może wpłynąć na opinie klientów i przyciągnąć ich do ponownego odwiedzenia danego hotelu. Jak zatem połączyć funkcjonalność z estetyką, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, dzieląc się sprawdzonymi poradami i trendami w urządzaniu pokoju hotelowego.

wpis
Jak urządzić bardzo mały pokój?

Żyjemy w czasach, gdzie przestrzeń staje się coraz bardziej cennym zasobem. Wiele osób mieszka w małych mieszkaniach, w zatłoczonych miastach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Czy w ciasnym pokoju nie możesz poczuć się komfortowo i swobodnie? Okazuje się, że odpowiedź na to pytania brzmi NIE! Urządzanie bardzo małego pokoju może być prawdziwą przygodą, która pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale również wyrazić siebie w sposób, o jakim nie śmiałeś nawet marzyć.

wpis
Jaka barwa światła do kuchni?

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu atmosfery każdego pomieszczenia. Szczególnie w kuchni, gdzie nie tylko przygotowujemy posiłki, ale także spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, odpowiedni wybór barwy światła może wpłynąć na nasze samopoczucie i funkcjonalność przestrzeni. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego w jednej kuchni czujesz się komfortowo i przytulnie, podczas gdy w innej czujesz się niemal jak w chłodnym laboratorium? Odpowiedź często tkwi w barwie światła. W tym artykule przyjrzymy się, jakie znaczenie ma barwa światła w kuchni, jakie są jej rodzaje oraz jak wybrać najlepszą opcję dla Twojego domu. Jeśli chcesz przekształcić swoją kuchnię, zaczynając od właściwego oświetlenia, doskonale trafiłeś!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD Pickup, automaty paczkowe, Żabka, Dino) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium