Rolety niebieskie

Rolety w domu to bardzo popularne rozwiązanie, które nie tylko zdobi nasze wnętrza, ale również spełnia pewne istotne funkcje, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Owszem, byłoby ono możliwe, jednakże rolety z całą pewnością nam je ułatwiają i dostarczają większy komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Po pierwsze, powodują one pewne uregulowanie temperatury, a mianowicie zimą nieco je ocieplają, natomiast latem wręcz przeciwnie – stwarzają wrażenie przyjemnego chłodu. Kolejną bardzo ważną zaletą rolet jest to, że zacieniają wnętrze, regulując dopływ światła słonecznego z zewnątrz do środka.

Rolety w naszych domach nie muszą być białe

Jeżeli chodzi o barwę, w której miałyby się znaleźć nasze rolety, jest to kwestia indywidualna i podjęcie tej decyzji zależy wyłącznie od nas samych – naszych gustów i upodobań. Mimo wszystko jednak warto przy wyborze rolet zwrócić uwagę na znaczenie poszczególnych kolorów, bowiem każdy z nich oznacza coś innego i można w ten sposób wysyłać pewne sygnały do odbiorców, którzy widząc przedmiot w danej barwie, skojarzą go jednoznacznie i na tej podstawie będą mogli przypisać pewne cechy właścicielom. Ponadto kolorystyka wpływa na nasze samopoczucie, a nawet na konkretne zachowania, co również nie pozostaje bez znaczenia.

Rolety Niebieskie

Rolety w kolorze niebieskim

Przykładowo – niebieskie rolety będą symbolizowały nie tylko świeżość i czystość, ale także spokój ducha, czy chociażby pewne wyciszenie. Jeżeli chodzi o samych użytkowników, barwa ta z całą pewnością będzie sprzyjała skupieniu oraz pracy, gdyż kojarzona jest z pobudzaniem kreatywności i wywoływaniem inspiracji. Może ona zatem przyczynić się do powstawania nowych przedsięwzięć, które z kolei przełożą się na osiągane sukcesy.

Niebieski to także kolor przyjaźni i lojalności – posiadają go nawet popularne kwiaty – niezapominajki. Jednakże najczęściej barwa ta kojarzy się z błękitem nieba, przez co również oddziałuje na nas pozytywnie. A zatem, jeżeli chcemy wzbogacić otaczającą nas przestrzeń w mieszkaniu lub w domu, czy też w biurze, warto zamontować tam rolety w kolorze niebieskim.

Rolety niebieskie – dostępne w sklepie Magdalena24

Rolety – zwłaszcza niebieskie – umieszczone w sypialni pomogą nam się uspokoić, dzięki czemu z łatwością zapadniemy w spokojny sen. Dlatego też są one wskazane szczególnie dla osób cierpiących na bezsenność. Innym, ważnym argumentem przemawiającym za zakupem niebieskich rolet jest fakt, że emitowane przez tą barwę promieniowanie odstrasza owady, dzięki czemu nie będą one częstymi gośćmi w takich domach. Jeżeli więc ktoś mieszka lub planuje zamieszkać z dala od miasta, będzie to dobre rozwiązanie w walce z uciążliwymi insektami. Reasumując, rolety w kolorze niebieskim wpłyną pozytywnie nie tylko na przestrzeń wokół nas, ale przede wszystkim na nas samych. Będą one doskonale współgrały z ciepłym wnętrzem w odcieniach karmelu, brązu, czy też żółci, pomarańczu, a nawet czerwieni.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 200,00 zł.
Jak wyczyścić rolety?
Jak wyczyścić rolety?

Utrzymanie rolet okiennych w czystości nie jest taką prostą sprawą, jak chociażby w przypadku staromodnych już żaluzji, które wystarczyło przetrzeć wilgotną szmatką.

czytaj całość »
Roleta zamiast drzwi
Roleta zamiast drzwi

Rolety to bardzo dobre i modne rozwiązanie, które już od jakiegoś czasu zyskuje coraz większą liczbę zwolenników, niż jeszcze kilka lat temu popularne żaluzje.

czytaj całość »
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl