Firany  zasłony karnisze rolety pościel  - sklep internetowy
Blog kategorie

Montaż rolety dzień i noc - poradnik

0
Montaż rolety dzień i noc - poradnik

Popularne rolety i sposób ich montażu

Rolety okienne stanowią doskonałą alternatywę dla oldschoolowych żaluzji, które są coraz rzadziej spotykane w naszych domach. Rolety są znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze w codziennym użytkowaniu oraz w utrzymaniu ich w czystości.

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z różnymi ich rodzajami, z których największą popularnością cieszą się rolety: dzień i noc, rzymskie oraz wolnowiszące i mini roletki. Wszystkie z nich mają charakter wewnętrzny, a zatem umieszcza się je od środka pomieszczenia. Nieco mniejszą popularność w naszym kraju zdobyły rolety austriackie, cechujące się marszczeniami, które po zwinięciu tworzą swego rodzaju fałdy. Co ważne, ich montaż nie jest trudny i z powodzeniem możemy przeprowadzić go osobiście.

Jakie rolety wybrać?

Bez wątpienia wszystkie z powyższych rolet warte są zainteresowania, aczkolwiek powinniśmy dobierać tego rodzaju asortyment nie tylko do indywidualnych potrzeb, ale również upodobań, bowiem wszystko jest kwestią gustu, a o tym podobno się nie dyskutuje.

Biorąc pod uwagę wygodę użytkowania połączoną z dużą funkcjonalnością, warto zwrócić uwagę na modne obecnie rolety typu dzień i noc.

Składają się na nie ułożone poziomo naprzemiennie pasy cienkiego i grubszego materiału, przy czym na tkaninę tę składają się dwie warstwy, a nie jak w innych przypadkach jedna. W momencie operowania sznurem koralikowym, a więc mechanizmem rolety, powodujemy nakładanie się poszczególnych warstw na siebie, przez co możemy dowolnie modyfikować ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła.

Rolety dzień – noc. Łatwy montaż

Rolety dzień i noc, a konkretnie ich montaż nie jest tak skomplikowany, jak początkowo mogłoby się wydawać. Wręcz przeciwnie. Poza tym, gdyby wystąpiły jakiekolwiek problemy w trakcie jego trwania, zawsze pod ręką znajduje się właściwa instrukcja montażowa, która pozwoli wrócić na właściwy tor działania.

Najpierw należy ściągnąć osłony boczne rolety, znajdujące się na jej obudowie. Jej boki wzbogacone zostały w taśmy samoprzylepne, którymi można zamocować roletę i zdecydowanie bardziej uprościć montaż przy pomocy wkrętów, które umieszcza się do listwy przyszybowej. Po przykręceniu obudowy należy założyć boczne osłony, a następnie sprawdzić mechanizm rozwijania oraz zwijania materiału.

Kolejnym krokiem jest założenie prowadnic maskujących przy listwie przyszybowej oraz zamontowanie ograniczników na łańcuszku, w taki sposób, aby bez problemu wyznaczyć granice maksymalnego ruchu rolety. Ostatnim krokiem jest odpowiednia regulacja pasów materiału.

Jak widać, zamontowanie rolet typu dzień i noc to nie jest wcale taka trudna sprawa i każdy, przy odrobinie chęci i wysiłku sobie z tym poradzi.

Zalety rolet dzień - noc

Istotnym elementem składającym się na dany produkt, w tym przypadku na powyższy rodzaj rolet, są jego zalety. Rolety duo, bo w ten sposób również określa się te typu dzień i noc, posiadają wiele istotnych plusów, które dostrzeżone zostały już przez bardzo duże grono użytkowników. Najważniejszym z nich jest oczywiście ich funkcja, która działa bez zarzutu, a zatem powoduje wpuszczenie do pomieszczenia tyle światła, na ile akurat poszczególni użytkownicy mają ochotę.

Kolejną ważną zaletą rolet dzień i noc jest ich design, który niewątpliwie przyciąga spojrzenia i mimo, iż początkowo kojarzy się ze wspomnianymi już i modnymi jeszcze w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku żaluzjami, to odznacza się interesującą estetyką, która tworzy we wnętrzu naprawdę niepowtarzalny efekt.

Zatem jeżeli mają Państwo ochotę na ponadczasowy, a zarazem współczesny i modny element wystroju, który dodatkowo będzie spełniał ważną rolę w codziennym życiu, warto zwrócić uwagę właśnie na rolety dzień i noc.

Osoby, które zdecydowały się na ten model, mogą z całą pewnością potwierdzić, iż jest to wybór praktycznie doskonały i niezwykle uniwersalny, gdyż pasuje do każdego wnętrza bez jakiegokolwiek wyjątku.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium