Mikolaj

Pokaż filtry
Schowaj filtry

Rolety natynkowe

Kwestia komfortu, wygody i bezpieczeństwa to wciąż kluczowe elementy podczas doboru wyposażenia domu, jak i budynku komercyjnego. Niezależnie od tego, czy obiekt należy do nowego budownictwa, czy konstrukcja powstała kilkanaście lat temu na rynku istnieje wiele rozwiązań, które skutecznie poprawiają funkcjonalność i jakość użytkowania danej przestrzeni. Nic więc dziwnego, że wielu z nas stawia na komfortowe i wygodne rozwiązania.

Popularna technika montowania rolet zewnętrznych na tynku

Rolety natynkowe to jeden ze sposobów zabezpieczenia naszych okien, które zyskują sympatię osób poszukujących osłon okiennych dla domu, jak i biura. Rolety zewnętrzne są coraz chętniej wybierane i traktowane jako standardowy element wyposażenia domów, mieszkań, biur i innych lokali użytkowych. Branża osłon okiennych stale się rozwija proponując coraz to nowe techniki montażu, regulacji, doboru kolorystyki i innych elementów odpowiedzialnych za poprawę ich funkcjonalności i finalną estetykę. Wybierając konkretny model należy przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób jego montażu. W ofercie naszego sklepu można znaleźć zarówno rolety natynkowe, jak i te których konstrukcja jest ukryta pod tynkiem.

rolety natynkowe

Cechy, jakimi wyróżnia się roleta natynkowa

Rolety natynkowe od lat zyskują sympatię wśród szerokiego grona użytkowników, którzy cenią takie konstrukcję za solidność, trwałość i estetykę. Zdaniem fachowców osłony okienne montowane na zewnątrz skutecznie chronią użytkowaną przestrzeń przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak: słońce, deszcz, wiatr, śnieg i mróz. Dodatkowym ich atutem jest izolacja wnętrza pod względem temperatury, jak i akustyki. Specjaliści niejednokrotnie podkreślają, że montaż rolet zewnętrznych korzystnie wpływa na bilans energetyczny, czyli koszty utrzymania budynku.

Jednym z atutów rolet natynkowych jest wzrost bezpieczeństwa budynku. Dodatkowa konstrukcja montowana na elewacji domu jest zabezpieczeniem wnęki okna. Najczęściej włamywacze dostają się do wnętrza domu właśnie przez okno, dlatego solidna i trwała konstrukcja jest skuteczną barierą ochronną. Potencjalny włamywacz może uszkodzić strukturę rolet, jednakże nie jest to łatwe i wymaga dopasowania stosownych narzędzi. Ponadto, jest to zadanie czasochłonne i może generować hałas, co będzie kolejnym utrudnieniem dla osoby chcącej dostać się do środka.

Inwestycja na wiele lat - rolety natynkowe

Rolety natynkowe to jeden z najbardziej popularnych systemów rolet montowanych na zewnątrz elewacji. Jest on przeznaczony jako konstrukcja uzupełniająca zarówno w nowych, jak i starszych budynkach. Ich cechą charakterystyczną jest uniwersalność i funkcjonalność. Bardzo często użytkownicy decydują się na ich montaż nie tylko jako osłony okiennej, ale i ruchomej zasłony, zabezpieczenia dla półek w sklepie, przegrody między pomieszczeniami, czy zabezpieczenia boksów i stoisk sklepowych. Atutem tego rozwiązania jest nie tylko wszechstronność, ale i sposób regulacji dopasowany do indywidualnych potrzeb. Rolety mogą zostać wyposażone w ręczny, jak i automatyczny element odpowiedzialny za regulację zaciemnienia.

System rolet natynkowych pozwala na ich montaż w dwojaki sposób. Istnieje możliwość zamontowania rolety na elewacji oraz we wnęce, stąd wiele możliwości w kwestii zastosowania powyższych rozwiązań. Niezależnie od wyboru miejsca, koloru, czy techniki regulacji rolety okażą się satysfakcjonującą inwestycją, która będzie stanowić integralną część budynku przez wiele lat wymagającej eksploatacji.

Podobne kategorie do rolet zewnętrznych natynkowych

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium