Firany  zasłony karnisze rolety pościel  - sklep internetowy
Blog kategorie

Rolety zewnętrzne - rodzaje

0
Rolety zewnętrzne - rodzaje

Rolety okienne zewnętrzne – jakie wyróżniamy?

Rolety okienne zewnętrzne to w dalszym ciągu nowość jeżeli chodzi o rynek budowlany i wykańczania wnętrz. Jeszcze do niedawna nie były one tak bardzo popularne, natomiast dzisiaj można śmiało powiedzieć, że stanowią jedne z najbardziej poszukiwanych i to niezależnie od pory roku. Jeżeli o to chodzi, można pewnie stwierdzić, że to jeden z najgorętszych hitów każdego sezonu. Rolety zewnętrzne posiadają wiele różnorodnych zalet, wkomponowanych w dość obszerny wachlarz, którym nie mogą poszczycić się pozostałe typy, jak chociażby rolety wewnętrzne o mechanizmie koralikowym. Rodzaje tego typu rolet dostępnych na rynku sprawiają, że każda osoba zainteresowana znajdzie model odpowiedni dla siebie.

Zalety rolet zewnętrznych

Do jednej z zalet należy pewne odseparowanie – nazwijmy to – świata zewnętrznego od tego prywatnego, który znajduje się wewnątrz pomieszczenia, w którym przebywamy, niezależnie od tego, czy jest to dom jednorodzinny, mieszkanie, powierzchnia biurowa, czy też inny rodzaj budynku.

Właśnie z tą separacją związane są pozostałe cechy, których nie zapewnią nam inne typy rolet. Chodzi tutaj między innymi o tłumienie dobiegających z zewnątrz dźwięków, w tym drażniącego uszy i szarpiącego nerwy hałasu, czy też o funkcję antywłamaniową, której zwyczajne wewnętrzne rolety nie są w stanie nam zagwarantować. Wniosek z tego taki, iż decydując się na zakup, a następnie na montaż zewnętrznych rolet okiennych będziemy mieli poczucie większej intymności oraz komfortu bezpieczeństwa.

Rolety zewnętrzne - rodzaje

Rolety zewnętrzne – podobnie jak wewnętrzne – cechuje fakt, iż na rynku spotkać możemy różne ich rodzaje. Generalnie, wyróżnić można spośród nich trzy podstawowe.

Model elewacyjny to najczęściej spotykana opcja, która umocowana zostaje na elewacji domu, skąd wywodzi się jej nazwa. Typ naokienny zakładany jest we wnęce okiennej i spotkać go można w dwóch wersjach: prawoskrętnie lub lewoskrętnie zwijanej. Rodzaj nakładany mocowany jest pomiędzy górnym fragmentem ramy okiennej a ościeżnicą i sprawdza się w momencie wymiany okien.

Tak naprawdę wszystko zależy od preferencji kupującego i tego, jakiego typu rolety będą nadawały się do konkretnego pomieszczenia oraz okna. Bardzo ważne jest tutaj także dokonanie właściwych, tudzież dokładnych pomiarów, w taki sposób, aby wszystko idealnie ze sobą współgrało. Wówczas zyskamy pewność, że podjęta przez nas decyzja okaże się nadzwyczaj trafna i prawidłowa.

Rolety zewnętrzne jak każde inne wymagają systematycznej dbałości, dlatego też należy je regularnie czyścić. Trzeba również zwracać uwagę na fakt, czy w zasięgu rolety nie znajdują się jakiekolwiek przeszkody, które uniemożliwiałyby ich opuszczanie oraz podnoszenie, co mogłoby przyczynić się w mniejszym lub w większym stopniu do ich uszkodzenia.

Wybierając rolety okienne zewnętrzne warto także zastanowić się w jaki sposób mają być one sterowane. Można zdecydować się na mechanizm ręczny, ale dostępny jest także wariant aparatu elektrycznego. Na który padnie wybór to już kwestia indywidualna, podobnie jak w przypadku rodzaju rolet zewnętrznych.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium